Вітальня в стилі «фьюжн»

Естетика інтер'єру в значній мірі залежить від того, наскільки вдало дизайнер зможе врахувати і обіграти всі особливості приміщення. Давайте проаналізуємо, з чим доведеться мати справу дизайнерові Анастасії Закордонної! По-перше, непропорційно витягнута прямокутна форма вітальні. По-друге: не дуже велике вікно, за яким розташувалася затінена лоджія. І, по-третє - побажання героїв оформити в кімнаті два незалежних зони - робочу і зону відпочинку. Анастасія поставила амбітне завдання: створити на цьому місці стильний і навіть гламурний інтер'єр, в підкреслено еклектичному стилі "фьюжн"! Напевно, всім новоселам буде цікаво прочитати цю статтю і подивитися на фотографії проведеного ремонту. Адже стиль, який буде впоплощен у кімнаті, за своєю суттю не так вже і витратний, проте не справляє враження дешевого або економного. Тим більше, для переробки нам дісталася звичайна квартира в одній з численних новобудов м.Києва. Ну а щоб не стомлювати читача довгими і нудними ремарками, відразу приступимо до опису будівельних робіт.

Спершу, наші майстри підготували основу для майбутніх перетворень - вирівняли підлогу. Досить хороший підлогу кімнати став абсолютно рівним після нанесення фінішного шару нівелірмасси. Таку суміш зазвичай застосовують в сухих приміщеннях для вирівнювання підлоги під укладку найрізноманітніших декоративних покриттів, типу лінолеуму, ламінату або паркетної дошки.
Після затвердіння маси приступили до наступних робіт - монтажу стельової гіпсокартонної системи. Для квартири в стилі "фьюжн" дизайнер запланувала незвичайне оформлення стелі - поєднання радіусних коробів з гіпсокартону і натяжної плівки. Округлення конструкцій підкреслять атмосферу середземноморської еклектики, яка запанує в квартирі з легкої руки Анастасії. Але круглі форми на стелі - це ще не все. Форму стельового короби буде в точності відтворена у вигляді низької перегородки, яка відокремлює робочу зону біля вікна від іншої частини вітальні. Лінії спорудженого в протилежній частині кімнати подіуму будуть також мати м'які плаваючі форми.

Таким чином, плавні лінії гіпсокартонних систем змінять на краще невеселий вигляд занадто подовженою вітальні. Завдяки такому рішенню, простір вітальні втрачає статичність і складається враження неспішного перетікання зон і поверхонь.
Ну а після завершення монтажу описаних конструкцій можна приступати до їх фінішній обробці.
Грунтування поверхонь - необхідний етап кожного ремонту. Ми працюємо з грунтовкою "Екогрунт" виробництва "Поліфарб". А для фінішного шпаклювання поверхонь використовується спеціальна акрилова шпаклівка "Екошпат" того ж виробника. Оброблені нею стіни набувають білосніжний колір, абсолютний захист від вогкості і прекрасну адгезію з наступними шарами декоративних матеріалів!

Гіпсокартонні короба на стелі пофарбували в ніжний світло-бежевий колір пташиного молока. Для стелі дизайнер вибрала фарбу з колекції "Альпійський луг" лінії "Секрети природи" виробництва "Поліфарб". Після висихання пофарбована поверхня придбала стильний шовковистий відблиск, який поза сумнівом підкреслив вишуканість і гламурність інтер'єру. Цю ж фарбу ми використовували і для обробки гіпсокартонної стелі в холі.
Іншу частину стелі закрила натяжна плівка. Піщану палітру Середземномор'я доповнив світло-бірюзовий колір глянцевого полотна, яке змонтували на стелі наші партнери з "Демі Луне".
Далі ми перейшли до стін, на які наносимо фактурну штукатурку - вона найкраще підкреслить середземноморський колорит. Над створенням рельєфу у вітальні попрацював Кирило Хворостяне, вже знайомий вам із попередніх програм. Широким шпателем він сформував на стіні м'який плавну поверхню - імітацію піщаного берега, розмитого морською хвилею. Сам рельєф Кирило прикрасив кольоровими акриловими камінчиками, дуже схожими на краплі морської води. Для фарбування фактури була використана спеціальна блакить, яку він власноруч затонували у світло-піщаний колір. У цьому випадку, декоративний ефект був досягнутий завдяки ретельному затирання фарби в поверхню рельєфу. У результаті фактура набула дуже виразний, об'ємний і природний вигляд.

Ось і все - стеля готова, стіни готові, залишилося приділити увагу підлогового покриття.
Тут дизайнер вибрала щодо дороге але вельми практичне рішення - паркетну дошку світло-медового кольору "Ясень натур" з колекції "Сальса" від "Таркетт". Крім вражаючих декоративних властивостей, це покриття має важливу перевагу. Тришарова конструкція панелі ефективно запобігає зміні розмірів паркетної дошки у випадку коливань температури і вологості в приміщенні. Три шари деревини, покладені перпендикулярно один одному, ефективно запобігають зміна розмірів панелей і деформацію ясеневого статі.

Отже, боротьба з трьома стихіями - стелею, стінами, і підлогою закінчена, настав час приступати до декору.
Оформленням вікна в стилістиці середземноморського "ф'южн" зайнялися наші партнери - салон гардин "Інсайт". Щоб не затемнювати і без того недостатньо освітлену вітальню, дизайнер вибрала світло-піщану прозору органзу. Її обрамляють шовковисті гардини кольору морської води. Плавні спокійні драпірування акцентують неспішність і спокій.

Після навішення гардин можна подумати і про меблі в коридорі і вітальні. Незважаючи на маленький простір гардеробної кімнати, нашим партнерам - компанії "Містер Браун" вдалося створити легку і витончену конструкцію, максимально використовувати весь простір і витримати стиль в кращих європейських традиціях.
Для мінімалістичного дизайну вітальні і передпокою в стилі "фьюжн", дизайнера вибрала розсувну систему, декоровану під структуру деревини темного горіха.

Хвилястий малюнок на фасаді шафи-купе і на дверях розсувної перегородки у вітальні, акцентує основну тему цього інтер'єру - середземноморський "ф'южн". Малюнок фасаду майстерно поєднує хвилі бронзового дзеркала і бронзову архітектурну плівку, які розділяються між собою фігурним профілем.
Такий же малюнок є на панелі міжкімнатні перегородки навпаки гардеробної.
Також, наші партнери виготовили не тільки перегородку і гардеробну кімнату, але і настінні скляні полички для DVD дисків і елегантний скляний столик для відео-і аудіотехніки, форма якого чітко повторює обводи подіуму і гіпсокартонних систем кімнати.

Ще одним подарунком став просторий стильний комп'ютерний столик з ергономічною стільницею радіусної форми - він чудово вписався у відведений простір між вікном і напівкруглої перегородкою.
У холі вітальні Анастасія вирішила посадити незвичайне морське дерево. Основою якого послужила міцна дерев'яна палиця, закріплена в декоративному горщику з допомогою алебастру. Як крони дерева був використаний куля-оазис, який Анастасія прикрасила своєрідним морським декором - черепашками, світло-зеленим акрилом і золотими нитками, званими "волоссям ангела".

Взагалі, декоративні дерева при вході в житлі - характерна особливість японського інтер'єру. Вважається, що вони нівелюють негативну енергію і приносять в будинок успіх. У цьому і полягає весь шарм розумною еклектики - так ще називають фахівці сучасний "ф'южн". Оригінально обіграні елементи різних стилів органічно поєднуються в одній продуманому інтер'єрі!

Дизайнер Анастасія Закордонна продемонструвала дуже помірний, стриманий варіант інтер'єру в стилі "ф'южн". Світлі пастельні відтінки, підкреслено натуральні фактури стін і підлоги, тепле дерево меблів, м'які бірюзові акценти текстилю та натяжної стелі - все разом узяте створює дуже органічний, елегантний і цілісний інтер'єр.

Створення інтер'єру в стилі "фьюжн" вимагає неабиякого дизайнерської майстерності, тонкого смаку і досвіду. У ньому не передбачені чіткі горизонталі й вертикалі, не притаманна жорстка визначеність, а зв'язок між предметами формується не на функціональному, а на емоційному рівні. Розкіш з відтінком простоти і богемності - саме таке об'єднання понять, яке раніше сприймався як абсурд, нині стає трендом інтер'єрної моди.
Строго кажучи, "ф'южн" краще називати не архітектурним а дизайнерським стилем. Це - спосіб мислення. А точніше, вміння побачити традиційні предмети під новим кутом зору, поєднати несумісне і зруйнувати прийняті стереотипи.
А будинок у стилі "фьюжн" - це постійно мінливий, життєрадісний і досить непередбачений організм.